Bir Anadolu Selçuklu Hikayesi - Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign

Total War serileri oynayarak kendi dünyalarını oluşturan ve tarihlerini yazanların bölümü.
Yabgu Nizam Pasha
YNP Puan:2
Bir Anadolu Selçuklu Hikayesi - Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign

Mesaj gönderen Yabgu Nizam Pasha » Çrş Oca 30, 2019 10:33 pm

1

Selamlar, Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign testindeyim. İlk olarak Selçuklular'a odaklandım. Oyun normalde başlanmasına rağmen isyanlar, hastalıklar eksik olmuyor. Yapay zeka çok iyi. Beğendim, savaşlar da açıkçası öyle kolay geçmiyor.

Bu arada Malatya ve Trabzon savaşlarını kesin izleyin. Sesim kısık zira Twitch'te gece 1-3 arası oynadım :D

Total War Attila'nın modu olan Medieval Kingdoms 1212 AD hakkında daha fazla bilgi için mod bölümümüze bakın http://totalwar-turkiye.com/twforum/tot ... a-modlari/

2

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign serüvenimiz Anadolu Selçuklu Devleti ile devam ediyor. İkinci bölüm ile karşınızdayım. Bu sefer 1 saatlik bir video yaptım. Uzun uzun saatler yerine 1 veya 1.30 saatlik şeklinde videoları yayınlamaya karar verdim. Hem size de uyar bu şekilde.

Bu bölümde Gürcistan fethimizin ilk aşaması gerçekleşiyor. Daha önce bu bölgeyi biliyorsunuz ziyaret etmiş, ganimetlerle dönmüştük. Ancak bu sefer tam anlamıyla bölgeyi kendimize bağlıyoruz.

Mod hakkında daha fazla bilgi için önce eski video, video metni ve yorumlarına bakın. Bulamadığınız bir mevzu olursa öyle yorum atın. Anlayışınız için teşekkürler.

3

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign serüvenimiz Anadolu Selçuklu Devleti nefes kesmeden devam ediyor. Üçüncü bölüm ile karşınızdayım. Bu video Gürcülerin krallığının yok oluşunu izleyeceksiniz. Hem de öyle bir savaşla yok oluyor ki... Zengiler yardıma geliyor!

4

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign cephesinde başarılarımız devam ediyor. Anadolu Selçukluları ve Zengiler, arasındaki bağları iyice sıkılaştırıyor. Gürcistan Krallığı'nın vasalı olan Şirvanşahlar, Kafkaslar'daki istikrarın son engeli. Kebele adlı bölgede bulunan Şirvanşahlar üzerine yürüyoruz...

5

Kan ağlıyor gözler,
Er kişiler yolunu gözler.
Yağız yiğitler ağıt yakar,
Keykubad nerede diye.
Ulular erenler,
Büyük kişiler,
Allah için deyin,
Deyin hele, reva mı bu yiğide?

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign kısmında Selçuklular ile çok istikrarlı ilerlerken kibir ve kendine çok güvenmeden kaynaklı bir felaket yaşayarak, çok mühim birisini kaybettim. Şirvanşahlar'ın bulunduğu Kebele kuşatması arzu edilen ve düşünülen gibi gitmedi. Bir de bu yetmezmiş gibi İldeniz Atabeyliği adeta bizi sırtımızdan hançerledi.

6

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign Anadolu Selçuklu oyunumuz, Keykubad'ın şehit olmasıyla felakete sürüklenmişti. Ancak hemen toparlanmayı bildik zira Ulu kişiler, mürebbiyeler olaya müdahil oldu. Zira bu bir medeniyet meselesi!

Bu arada 7. bölümü kesinlikle bekleyin zira ilk dünya savaşı çıkıyor :D

7

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign, gerçekten çok tesirli. İçimizdeki Medieval 3 açlığını gideriyor.

Bu bölümde artık darülharp olan bölgeler İslam medeniyetine katılıyor. Kardeşler husumetlerini giderdi. Ortak düşman işgalci Haçlılar üzerine yürüyoruz! Eyyübiler iddia ettikleri görevi yerine getiremedi. Müslümanlar sinmesin, üzülmesin, Selçuklular burada!

8

Haçlı kalıntısı Antakya Prensliği, tarihin tozlu sayfalarına karışıyor. Bakiyeleri ise denize kaçıyor... Halep ve Antakya medeniyetimize yeniden kazandırıldı!

Size uzun bir bölüm, iyi seyirler. Sonraki bölüm yani 9 ise 1 gün sonra gelecek, bir aksilik olmaz ise.

9

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign serüvenimiz kaldığı yerden devam ediyor. Selçuklu serisinin 9. videosu nihayet yayında.

Antakya Prensliği sonrası Kudüs Krallığı'nı da Kutsal Topraklar'dan kovduk. Humus ve Akka yeniden İslam medeniyetine kazandırıldı. Kıbrıs'a çekilen haçlılar üzerine devletimizin ilerideki yönetici adayı veliaht İbrahim'i gönderdik.

Bu bölümde baya savaş oldu, güzel görüntüler açığa çıktı. İyi seyirler dilerim.

10

Total War Attila'nın modu Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign heyecanı sürüyor. Anadolu Selçukluları ile yargı dağıtıyoruz.

Haçlılar imha edildi! ŞÜKÜR. Şimdi sıra görevini yapamayarak Mısır'ı Hristiyan Nubyalılar'a kaybeden, Kutsal Topraklar'ı da Haçlı belası tehlikesi ile karşı karşıya bırakan Eyyübiler'de. Hatalar diyetsiz kalmamalı, her şeyi ahirete ertelersek mescidimiz olan dünyada istikrar nasıl sağlanacak?

“Total War Hikayeleri” sayfasına dön